Syców Wiki:Zasady zachowania poufności

Z Syców Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Nie musisz tworzyć konta użytkownika, by czytać lub edytować encyklopedię Syców Wiki. Jednakże jeżeli edytujesz bez zalogowania się, twój wkład jest publicznie przypisany do numeru IP związanego z twoim urządzeniem.

Encyklopedia Syców Wiki automatycznie gromadzi następujące dane użytkownika: adres IP, typ i wersja przeglądarki, czas odwiedzin, logowania i wylogowywania.

Jeśli chcesz utworzyć konto użytkownika, to wystarczy, że podasz nazwę użytkownika (nick) i hasło. Nie musisz natomiast podawać ani swojego prawdziwego imienia i nazwiska, ani adresu e-mail – chociaż ta druga informacja jest użyteczna w przypadku chęci automatycznego zresetowania bądź odzyskania hasła.

Encyklopedia Syców Wiki i jej administratorzy nie udzielają osobom trzecim danych logowania użytkowników. Wszystkie dane osobiste udostępnione przez użytkownika w Encyklopedii lub na jego stronie użytkownika są publicznie dostępne, dlatego prosimy o niepodawanie danych wrażliwych i poufnych, w tym haseł i numerów kont bankowych.

Warto pamiętać, że jednorazowe umieszczenie informacji w przestrzeni encyklopedii skutkuje tym, iż po ręcznym usunięciu ich przez użytkownika, są one dalej widoczne w historii strony, w której zostały udostępnione.